Jdi na obsah Jdi na menu
 


O zajímavých knihách a filmech

Příspěvky

Muslimská inspirace

22. 1. 2012

Podařilo se mi shlédnout nový íránský film Nader a Simin: odloučení. Můžeme filmové dílo považovat třebas jen za mikroskopické okénko do reálií země, z něhož pochází?
Nehodlám vyprávět příběh ani film hodnotit či rozebírat. Chci se jen podělit o to, co mi sdělil o muslimech. Ženy v Iránu jsou stejně emancipované jako na Západě, rozdíly v míře jejich osvobození jsou dané sociální třídou, z níž pocházejí

 

Okouzlen Sísem

3. 11. 2011

Část minulého víkendu jsem strávil se dvěma kouzelnými knihami. Obě napsal a zejména ilustroval (jde o obrázkové knihy, i když by se mi spíš chtěl napsat „obrazové“ z úcty ke kvalitě grafického zpracování) asi nejslavnější český ilustrátor, animátor a spisovatel Petr Sís (*11. 5. 1949). Autor ilustrací k desítkám knih vydaných po celém světě, mnoha animovaných filmů, které stejně jako jeho ilustrace sbírají světové ceny a řady knih, mě doslova okouzlil.

 

Jsme tím, co si myslíme.

18. 10. 2011

Tato i další moudré věty a podnětné myšlenky vás zaujmou a možná zcela pohltí při čtení knihy "Muž, který chtěl být šťastný". Zajímáte-li se o knihy, pomocí nichž se můžete posouvat v myšlení, pak právě tato kniha by vám neměla uniknout.

 

Dvě knihy o Češích a Česku

25. 9. 2011

Když si vybírám knihu, kterou budu číst, už nějakou dobu se řídím vlastně jenom podle doporučení. V nějaké statistice jsem si přečetl, že Češi patří celosvětově k nejnáruživějším čtenářům a také jsem se dozvěděl, že u nás vychází v přepočtu na čtenářskou hlavu nejvíce knižních titulů na světě. Takže příležitostí ke čtení máme víc než dost.

 

Kniha, která opravdu stojí za přečtení

18. 9. 2011

   Rozhodl jsem se méně číst „objevné“ příspěvky z lomnického mikrosvěta a více se zaměřit jinam. Srpnové chvíle na čtení jsem strávil s velice zajímavou knihou amerického neurochirurga Daniela G. Amena, kterou pod českým názvem Změňte svůj mozek, změňte život, vydalo nakladatelství Ikar v tomto roce.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5