Jdi na obsah Jdi na menu
 


O zajímavých knihách a filmech

Příspěvky

Výlet do vesmíru s filmem Gravitace

14. 11. 2013

To se mi za skoro 45 let, které už mám za sebou, nestalo. Jít dvakrát v týdnu do kina a k tomu ještě na stejný film. Nenudit se při druhé návštěvě. Znovu být vtažen do toho, co se děje na plátně. Znovu si užívat závěrečnou „jízdu“, když se děj dostává do finále…

 

Chcete jen pracovat nebo dělat, co vás baví?

26. 8. 2013

Před pár dny jsem dočetl knížku, u které si člověk příliš neodpočine. Nejde totiž o krásný příběh o někom jiném, odehrávajícím se někde jinde a někdy jindy. Od titulní stránky se ke čtenáři stále vrací stejná otázka:  Peníze nebo život?

 

Tipy na filmy – Po zániku Země a Světová válka Z

30. 6. 2013

Mám rád dobré sci-fi filmy a také dobré katastrofické filmy. Mám rád Willa Smithe a Brada Pitta. Mám 17-ti letého syna. Když si toto vše složíte dohromady a přidáte pobyt ve vzdáleném slovenském městě a útěk před vedrem do klimatizovaného sálu kina, nepřekvapí vás, že jsem na oba filmy uvedené v titulku tohoto textu zašel. Na druhý společně s mým synem.

 

Deset let s Václavem Havlem

12. 6. 2013

Na knihu od bývalého mluvčího bývalého prezidenta Václava Havla jsem měl dobré reference a chtěl jsem si ji přečíst.

 

Atlas mraků – fascinující román i film

9. 5. 2013

Na počátku minulé zimy jsem v kině shlédl film Atlas mraků. Zážitek z jeho sledování byl tak silný, že mě před několika týdny dovedl ke koupi stejnojmenného románu současného amerického autora Davida Mitchella.

 

Lincoln – inspirativní kniha pro všechny lídry

17. 4. 2013

Význam slova lídr, které jsem použil v nadpisu, není asi zatím v českém jazyce úplně jasný. Možná pomůže, když připomenu staré (možná až příliš) české „vedoucí“. Významově se oba pojmy částečně překrývají. Lídr je člověk, který vede ostatní svým příkladem, tím jaký je. K tomu umí vše správně organizovat – je tedy i manažerem.

 

7 dní hříchů – nový český film

18. 11. 2012

Včera jsem si za odměnu dopřál návštěvu kině. Oproti většině návštěvníků jsem nezamířil do sálu, kde se promítala nejnovější bondovka Skyfall, ale na nový český film 7 dní hříchu. Zajímá mě totiž už delší dobu období 2. světové války a to, jak se všechny její hrůzy dotkly naší země.

 

Radost ze života

25. 9. 2012

Přečtete si občas rádi i trochu náročnější literaturu? Patříte k lidem, kteří rádi opravují své dosavadní názory, pokud se přesvědčí, že „je to jinak“? Slyšeli jste někdy o budhismu, o meditaci a zajímalo by vás, jak to s ní je a jak může dnešnímu modernímu člověku prospět?

 

Dobrý večer v knihovně

8. 5. 2012

Ve čtvrtek 3. května se v Městské knihovně v Lomnici nad Lužnicí konal křest knihy Z vodnických splavů jižních Čech. Autorem textu je Vladimír Janda a fotografií Petr Němec, knihu vydalo jindřichohradecké nakladatelství Epika. Kmotrem je Jiří Krška, kapelník Rybníkářů, jenž také večer provázel toulavými a bluesovými písničkami.

 

Mafie (nejen) v Praze

1. 4. 2012

Mezi mé oblíbené české spisovatele současníky patří bezesporu Michal Viewegh. Daří se mi držet s ním čtenářsky krok a tak jsem dosud přečetl 24 z jeho 25 knih (výjimku tvoří Krátké pohádky pro unavené rodiče, ale ty mám taky v plánu).