Jdi na obsah Jdi na menu
 


O zajímavých knihách a filmech

Příspěvky

Pozvánka do kina nebo do knihovny

30. 11. 2014

Film Interstellar a kniha Tichý dech...

 

Dva tipy: kniha a film

18. 9. 2014

Vloni vstoupil i se svým hnutím razantně do české politiky, když už předtím vybudoval mocné výrobně – obchodně - mediální impérium, které sahá od Německa až na Slovensko. S jeho příchodem do parlamentu a do vlády si mnoho lidí spojovalo a stále spojuje velké naděje na změnu. Jenže jaký je doopravdy? Jak se odvíjel jeho život a co si myslet o jeho motivaci? Myslím to dobře s námi nebo především se sebou?

 

Vančurovské léto, co s tím? Zajít s dětmi do kina!

25. 8. 2014

   „Tento způsob léta, zdá se mi poněkud nešťastným.“  Tato věta, kterou hodně lidí zná, pocházíz Románu Vladislava Vančury Rozmarné léto a je stará bezmála devadesát let. O čtyřicet let mladší je stejnojmenný film Jiřího Menzela. Když je léto jaké nám předvedl minulý týden, vybavím si majitele říčních lázní Antonína Důru (ve filmu Rudolf Hrušínský) ponořeného po prsa ve vodě (Lužnice (!!) – točilo se ve Veselí nad Lužnicí nad dnešní fabrikou firmy Propesko), který kouří doutník, a do dešťových kapek pronáší výše zmíněnou větu.

 

Tip na film – Úsvit planety opic

5. 8. 2014

Kdy jste byli naposledy v kině? Na vlastní kůži jsem se přesvědčil, že občas je velmi dobré si tam zajít. To samé samozřejmě platí ohledně divadla, výstav a dalších událostí z kategorie „kultura“. Když se člověk usadí do pohodlného křesla a vychutnává si velké plátno a kvalitní zvuk, přijde zážitek, který vám ani dobré domácí kino nenabídne.

 

Filmový nářez – Na hraně zítřka - tip

25. 6. 2014

Kvízová otázka: o čem je film Na hromnice o den více? Pokud si zrovna nemůžete vzpomenout, tak vám dám nápovědu: v hlavních rolích hrají Bill Murray a Andie MacDowell. Jedou společně natočit reportáž o svišti Philovi.

 

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana

26. 5. 2014

Některé dětské filmy bývají opravdu dětské a rodiče při nich úpí nudou nebo v horším případě v kině dokonce usnou. Naštěstí existují i rodinné filmy, kde si přijde na své taťka i jeho malý syn či dcera. Takovým filmem rozhodně je Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana.

 

Pojedeme k moři – film, který stojí za to vidět

14. 5. 2014

Když se řekne Jiří nebo Jirka Mádl, mnoha lidem se vybaví teenagerovské komedie Snowborďáci a Rafťáci. Nebo taky vážnější Děti noci, Konfident či Collete. Ve všech českobudějovický rodák hrál. V minulém roce absolvent Biskupského gymnázia v Budějovicích a do roku 2003 hráč hokeje tamtéž, napsal scénář a ujal se režie svého prvního filmu, který věnoval své babičce Zdeně a Miloši Formanovi.

 

Pět věcí, jichž člověk před smrtí nejvíc lituje

30. 1. 2014

Lituje, že neměl dost odvahy žít podle svého. Že tak tvrdě pracoval. Že nedokázal dát najevo své city. Že nezůstal ve spojení s přáteli. A že si nedovolil být šťastnější.

 

Tajný svět Waltera Mittyho – tip na film

29. 1. 2014

Je v každém z nás. V některých víc, v některých méně. Způsobuje, že se na chvíli odpoutáme od života, jak jej prožíváme, a vydáme se do světa, který nemá hranice – jediným omezením v něm je naše představivost. V každém z nás je kousek Waltera Mittyho.

 

Ledové království

29. 12. 2013

Rád bych vám a vašim dětem doporučil film, který jsem shlédl v multikině Cinestar v Českých Budějovicích se svými dvěma dětmi (12 a 7) a všem třem se nám hodně líbil. Ten film je animovaný. Pokud jste viděli třeba pohádkový příběh Na vlásku o princezně Locice s dlouhými vlasy, tak v Ledovém království promítaném právě v kinech budete jako doma.