Jdi na obsah Jdi na menu
 


O zajímavých knihách a filmech

Příspěvky

Strašidla – tip na odpočinkový film

21. 9. 2016

 

Teorie tygra

8. 9. 2016

Neznám ve svém okolí člověka, který by neměl rád české filmy. Kvalitní komedie nebo drama, především tedy komedie, znamenají zaručený úspěch u tuzemského publika. Tohle léto nabízí v tomto směru už jednu jistotu a také jeden příslib. Jistotou je film režiséra Radka Bajgra Teorie tygra.

 

Kafe a cigárko

31. 7. 2016

V minulých dnech jsem si ke čtení vybral knihu Marie Doležalové Kafe a cigárko, na kterou jsem se chystal už dlouho, protože se o ní hodně mluvilo mezi knižními zasvěcenci. Autorku určitě znáte. Je to mladá herečka, ale i zručná spisovatelka a tanečnice – vyhrála s partnerem poslední ročník Star Dance.

 

Zátopek

26. 7. 2016

Rychlé šípy. Čtyřlístek. Pak dlouho, dlouho nic. Vloni Zámek a teď Zátopek. Všechno komiksy. Příběhy složené s obrázků s trochou textu. Když mi táta jako klukovi dal trochu potrhaný sešit Rychlých Šípů Jaroslava Foglara z roku 1968, byl jsem ohromený. Já, normalizační dítě jsem najednou držel v ruce něco, co mě okamžitě vtáhlo.

 

Kniha, která vás nebude nudit

8. 6. 2016

V knížce, o které vám referuji, popsal svou velmi intenzivní zkušenost ze dvou misí v Kundúzu, městě velkém asi jako jeden a půl Budějovic a ležícím na severovýchodě Afghánistánu.  Lékaři bez hranic provozují ve městě tak zvané trauma cetrum...

 

Jurský svět – tip na film pro celou rodinu

15. 10. 2015

 

V hlavě – zajímavá expedice k našim emocím.

9. 9. 2015

...jde o film animovaný a spadající do kategorie „rodinný“. Největší radost (a poznání) přinese pravděpodobně kategorii 10+. Mladší diváci se mohou chvílemi ztrácet...

 

Michal Viewegh – Zpátky ve hře (tip na knihu)

11. 8. 2015

 

Tip na knihu – Můj děda býval kameník

12. 5. 2015

 

Stěžujete si na osud nebo smůlu? Znám knihu, která to změní

29. 1. 2015

O knize Život bez hranic, jejímž autorem je Nick Vujicic z Austrálie.