Jdi na obsah Jdi na menu
 


Autoři příspěvků

Příspěvky

Jiří Kos Lomnický - autor příspěvků

2. 2. 2008

Obrazek

Narodil jsem se 15.11.1963 v Jindřichově Hradci a po základní škole jsem nejprve vystudoval učební obor -elektromechanik - na SOU v Soběslavi a potom si udělal průmyslovou nástavbu na SŠP na Hluboké. Pracoval jsem v Elitexu Soběslav a v Otavanu Soběslav coby elektromechanik. Do Otavanu Třeboň jsem nastoupil jako referent nákupu a vydržel v tomto podniku víc jak 10 let...

 
 

Kateřina Orlová - autorka příspěvků

29. 1. 2008

katerina-2020-ii.jpg

Narodila jsem se v roce 1960 v Českých Budějovicích a do šesti let žila v Lomnici. Školní a studijní léta jsem prožila v Praze, pak mě to táhlo zpátky na jih, přes Tábor zpět do Lomnice, kde bydlím znovu od roku 2003. Vystudovala jsem lékařskou fakultu, několik let jsem pracovala jako kožní lékařka, pak jsem změnila povolání a začala jsem překládat odborné a literární práce. Jsem vdaná a mám tři děti. Zpívám v několika sborech, hraju v lomnickém kostele na varhany, mám ráda turistiku a zdejší zádumčivou krajinu, z umění mě nejvíc oslovuje kromě hudby film a literatura. V Alternativě vidím pro každého možnost vyjádřit svůj, třebas někdy alternativní názor, a seznámit místní čtenáře se zkušenostmi spoluobyvatelů, které přesahují úzký rámec místního života.

 

Lumír Šarman - zakladatel projektu, autor příspěvků

27. 1. 2008

 

Narodil jsem se v roce 1969. Už 14 let pracuji jako lektor a konzultant na volné noze. V Lomnici žiju od roku 1984.lsa-na-kleti-small.jpg

V Lomnici jsem si několik let vyzkoušel roli zastupitele, skoro 20 let učil dospělé angličtinu a od roku 2015 máme s mou ženou, dětmi a švagrovou v Lomnici zmrzlinárnu.

Už na střední škole v Jindřichově Hradci jsem společně se spolužáky a za pomocí profesora Břicháčka vedl redakci školního časopisu Klas. Potom bylo dlouho nic a v roce 2004, opět se skupinou přátel,  jsem začal nový projekt s názvem ALTERNATIVA.

Baví mě spolupracovat s fajn lidmi, přibližovat dění nejenom v Lomnici z neobvyklých úhlů a tak snad přispívat k tomu, aby náš život nebyl jednostranný.

K mým zálibám patří hlavně četba, film a zahrada, ale i turistika, voda a všechny další aktivity, které mi připomínají, že je život fajn. 

Mám se svou ženou 3 děti.